Pokrowiec na iPad'a - Libram z Worls of Warcraft

Parę miesięcy temu dostałem maila zatytułowanego "Nietypowe etui na tablet" i rzeczywiście - zamawiający napisał do mnie długiego maila z bardzo oryginalnymi pomysłami. Jako, że obaj jesteśmy z Krakowa, to szczegóły zamówienia omówiliśmy przy coli na rynku...

Zamówione etui na iPad'a miało by kopią libramu, magicznej księgi noszonej przez paladynów w świecie World of Warcraft. Zamawiający chciał by księga była solidna, masywna. Chciał też, by dało się ją nosi na pasku a konkretnie na łańcuchu - podobnie jak w grze. Ostatni pomysł wyniknął z tego, że zamawiający nie mógł się zdecydować na obrazek na froncie, padło więc pytanie: "czy dało by się zrobi wymienne obrazki?".

Dało się, wszystko się dało :-) , łącznie z zamówieniem niebieskiego barwnika. Okładka po wykończeniu waży prawie kilogram, jest wykonana z ręcznie zszywanej skóry blankowej i juchtowej. Grubość okładki wynosi około jednego centymetra w najgrubszym miejscu, wszystkie krawędzie zostały wykończone do gładkości. Ramka została dopasowana do danego modelu iPad'a, ma wycięcia na wszystkie przyciski i gniazda, jest zamykana szerokim paskiem na rzep. Brzegi etui są chronione przez metalowe narożniki. Całość można zawiesić na dwóch przynitowanych półkółkach, pasek na ramię został zszyty z dwóch warstw skóry. Na froncie okładki został zamontowany skórzany pierścień, pod który można wkładać skórzane koła z różnymi zdobieniami. Całość została pokryta wodoodporną apreturą.

Cała proces wytwórczy, łącznie z pracą koncepcyjną, oczekiwaniem na materiały i samym wykonaniem, trwał niestety aż 3 miesiące. Pracę skończyłem z zupełnie niebieskimi palcami, ale też bardzo zadowolony z końcowego efektu - jest to prawdopodobnie najbardziej skomplikowana konstrukcja, jaką do tej pory wykonałem.

Nie mam pewności jakie dokładnie magiczne moce księga daje nowemu właścicielowi. Przypuszczam, że odpędza ożywieńców, zwiększa regenerację many oraz zamienia zwykłego iPad'a w bardzo klimatyczny gadget :-)etui na tablet iPad

system wymienialnych tłoczeń
Libram z gry World of Warcraft
Libram w grze World of Warcraft.


Dumny twórca :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz